Dokumenty
Regulamin projektu Narodowego Centrum Kultury Zaproś nas do siebie! 2022
Ilekroć w niniejszym Regulaminie jest mowa o:
- Regulaminie, należy przez to rozumieć niniejszy Regulamin Projektu;
- Projekcie, należy przez to rozumieć projekt Zaproś nas do siebie! 2022;
- Organizatorze, należy przez to rozumieć Narodowe Centrum Kultury z siedzibą
w Warszawie, ul. Płocka 13, 01-231, wpisane do rejestru instytucji kultury
pod numerem 71/2006, NIP: 525-235-83-53, REGON: 140-468-418; - Porozumieniu, należy przez to rozumieć porozumienie zawarte między Organizatorem a Instytucją, określającym zasady udziału w Projekcie;
- Koordynatorze NCK, należy rozumieć osobę ze strony Organizatora, która koordynuje projekt na każdym jego etapie i jest w stałym kontakcie z Koordynatorem Instytucji;
- Koordynatorze Instytucji, należy przez to rozumieć osobę ze strony Instytucji, która koordynuje jej udział w Projekcie na każdym jego etapie i jest w stałym kontakcie
z Organizatorem; - Formularzu Zgłoszeniowy Uczestnika, należy rozumieć formularz, który wypełnia Uczestnik reprezentujący Instytucję, zgłaszając się na Warsztaty lub Wizytę Studyjną;
- Spotkaniach on-line, należy rozumieć spotkania Uczestników projektu z Koordynatorem NCK,
- Warsztacie dla Dyrektorów i Koordynatorów, należy przez to rozumieć stacjonarny warsztat dla dyrektorów Instytucji oraz Koordynatorów projektu w Instytucji, wspierający budowanie i zarządzanie zespołem, komunikację w zespole oraz proces zmiany związany z uczestnictwem w Projekcie;
- Warsztacie w Instytucji, należy przez to rozumieć stacjonarny warsztat dla zespołu Instytucji, wspierający komunikację w zespole;
- Wizycie Studyjnej, należy przez to rozumieć formę szkolenia, organizowanego przez Organizatora w różnych miejscach w Polsce. Wszystkie Wizyty Studyjne będą dotyczyły tematyki budowania oferty instytucji;
- Warsztacie Podsumowującym on-line, należy przez to rozumieć formę Szkolenia - spotkanie podsumowujące Projekt;
§ 1 PROJEKT
- W roku 2022 Projekt jest realizowany przez Organizatora w ramach programu Narodowego Centrum Kultury - Kadra Kultury.
- Celem Projektu jest wzmocnienie kompetencji zespołu Instytucji w obszarze zarządzania, komunikacji i tworzenia oferty programowej.
- Projekt składa się z dwóch Warsztatów dla dyrektorów i koordynatorów, trzech Wizyt Studyjnych, Spotkań on-line, Warsztatu w Instytucji, udziału w XII Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów, Warsztatu Podsumowującego on-line, zadań zespołowych.
- Szczegółowy opis i założenia Projektu znajdują się na stronie https://nck.pl/szkolenia-i-rozwoj/kadra-kultury/projekty/zapros-nas-do-siebie.
§ 2 INSTYTUCJA
- Instytucją uczestniczącą w Projekcie może być dom, ośrodek lub centrum kultury posiadające status samorządowej instytucji kultury i wpisane do właściwego rejestru instytucji kultury.
- W bieżącej edycji Projektu nie mogą brać udziału Instytucje uczestniczące w poprzednich edycjach Projektu – ich zgłoszenia nie będą rozpatrywane przez Organizatora.
- Instytucja bierze udział w Projekcie na zasadzie dobrowolności.
- Udział w projekcie oznacza gotowość do pracy nad merytorycznym rozwojem oferty programowej Instytucji oraz rozwojem kompetencji pracowników Instytucji.
§ 3 WIZYTY STUDYJNE I WARSZTATY
- Szczegółowe terminy rekrutacji Instytucji, Wizyt Studyjnych, Warsztatów oraz spotkań on-line, zostaną ogłoszone przez Organizatora w kwietniu 2022 roku.
- Terminy Warsztatów w Instytucjach zostaną ustalone z indywidulanie z każdą z instytucji w porozumieniu z podmiotem, który będzie realizował Warsztaty.
- Terminy Wizyt Studyjnych, Warsztatów oraz spotkań on-line oraz zobowiązania Instytucji i Organizatora zostaną określone w obustronnie podpisanym Porozumieniu, którego wzór stanowi Załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu.
- Formuła Warsztatów i Wizyt studyjnych oraz ich terminy mogą ulec zmianie ze względu na stan pandemii. Organizator na bieżąco będzie informował Instytucje o wszelkich zmianach w programie i harmonogramie Projektu.
§ 4 ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA
- Warunkiem uczestnictwa w Projekcie jest wypełnienie i wysłanie Wniosku – Formularza Zgłoszeniowego Instytucji udostępnionego przez Organizatora na stronie internetowej – sop.nck.pl, w terminie od 1 lutego do 1 marca 2022 roku.
- Rekrutacja Instytucji prowadzona będzie przez Organizatora, w terminie określonym zgodnie z §3 ust. 1 Regulaminu na podstawie analizy Wniosków - Formularzy Zgłoszeniowych Instytucji, której dokona Dział Szkoleń i Profesjonalizacji NCK.
- Organizator wybierze czternaście Instytucji zakwalifikowanych do udziału w Projekcie, kierując się następującymi kryteriami weryfikowanymi na podstawie Wniosku - Formularza Zgłoszeniowego Instytucji:
- potencjał i motywacja zespołu Instytucji,
- zakres działań Instytucji/misja Instytucji,
- strategia Instytucji,
- wyzwania stające przed Instytucją,
- potencjał zasobów lokalnych,
- spójność i adekwatność Wniosku - Formularza Zgłoszeniowego Instytucji.
- Dział Szkoleń i Profesjonalizacji i przedstawi listę rankingową Zastępcy Dyrektora właściwego dla działu zajmującego się prowadzeniem Projektu.
- Z wyłonionymi Instytucjami zostanie zawarte Porozumienie.
§ 5 WARUNKI UCZESTNICTWA
- Wysłanie Wniosku - Formularza Zgłoszeniowego Instytucji jest równoznaczne z przyjęciem, akceptacją i zobowiązaniem do przestrzegania zapisów niniejszego Regulaminu.
- Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za działania podmiotów biorących udział w Projekcie oraz prawdziwość informacji zawartych we Wnioskach - Formularzach Zgłoszeniowych Instytucji.
§ 6 ZOBOWIĄZANIA ORGANIZATORA
- Koordynacji i promocji Projektu w skali ogólnopolskiej.
- Wyłonienia Instytucji biorących udział w Projekcie.
- Przygotowania programu i harmonogramu Projektu.
- Przygotowania programu Wizyt studyjnych i Warsztatów oraz spotkań on-line.
- Organizacji, koordynacji i pokrycia kosztów Warsztatów, Wizyt Studyjnych, Spotkań on-line, odbywających się w ramach Projektu.
- Wyłonienia podmiotów realizujących Wizyty studyjne i Warsztaty.
- Wybór ekspertów, wyłonienie i zapewnienie ich udziału w Warsztatach i Wizytach studyjnych.
- Przygotowania i realizacji Spotkań on-line dla uczestników Projektu.
- Organizacji i pokrycia kosztów udziału Instytucji w XII Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów.
- Wydania zaświadczeń o udziale w Projekcie dla Instytucji.
- Wydania zaświadczeń dla uczestników Wizyt studyjnych i Warsztatów realizowanych w ramach Projektu.
- Przygotowania wytycznych oraz materiałów służących do informowania i promowania Projektu, w szczególności przekazania logotypów NCK oraz identyfikacji projektu Zaproś nas do siebie do wykorzystania Instytucję.
§ 7 ZOBOWIĄZANIA INSTYTUCJI
- Wyłonienia Koordynatora Projektu i zapewnienia jego udziału w dwóch Warsztatach dla Dyrektorów i Koordynatorów Instytucji oraz w Warsztacie podsumowującym Projekt on-line.
- Udziału dyrektora Instytucji w dwóch Warsztatach dla Dyrektorów i Koordynatorów Instytucji oraz w Warsztacie podsumowującym projekt on-line.
- Bieżącego kontaktu z Koordynatorami projektu NCK.
- Rekrutacji Uczestników Wizyt Studyjnych i XII Ogólnopolskiej Giełdy Projektów wewnątrz Instytucji – przy czym na każdą z nich powinien być wydelegowany inny pracownik.
- Aktywnego udziału we wszystkich Wizytach Studyjnych, Warsztatach, XII Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów oraz Spotkaniach on-line.
- Umożliwienia uczestnikom Wizyt Studyjnych, Warsztatów, XII Ogólnopolskiej Giełdy Projektów, Spotkań on-line, przekazania w formie prezentacji na spotkaniu zespołu Instytucji zdobytych wiedzy i doświadczeń najpóźniej na pięć dni roboczych po ich zakończeniu oraz przekazanie NCK materiałów poświadczających odbycie się takiego spotkania (zdjęcia, zebrane wnioski, wypracowane rekomendacje itp.).
- Wykonania zadań zespołowych oraz przekazania NCK materiałów to poświadczających (plan działania, zebrane wnioski itp.).
- Udziału w ewaluacji Warsztatów, Wizyt Studyjnych Projektu (ewaluacja będzie prowadzona w formie ankiety elektronicznej).
- Promowania udziału w Projekcie z wykorzystaniem wytycznych NCK.
- Wykorzystania logotypów NCK i identyfikacji Projektu z poszanowaniem zapisów
z księgi znaku, przekazanych przez NCK po podpisaniu Porozumienia.
§ 8 UCZESTNICY PROJEKTU
Uczestnikami projektu, do których kierowane są Warsztaty, Wizyty Studyjne, Spotkania on-line, Warsztaty w instytucji, XII Ogólnopolska Giełda Projektów, realizowane w Projekcie, są pracownicy i współpracownicy Instytucji, która zostanie wyłoniona do udziału w Projekcie.
§ 9 PROCEDURA REKRUTACJI UCZESTNIKÓW I WARUNKI UCZESTNICTWA W WARSZTATACH I WIZYTACH STUDYJNYCH
- Rekrutacja Uczestników prowadzona będzie przez Organizatora spośród pracowników i współpracowników Instytucji poprzez Formularza Zgłoszenia Uczestnika na stronie https://zaprosuczestnik.webankieta.pl/ .
- Uczestnicy zgłaszają się samodzielnie.
- Wypełnienie Formularza Zgłoszenia Uczestnika jest równoznaczne z przyjęciem, akceptacją i zobowiązaniem do przestrzegania zapisów niniejszego Regulaminu.
§ 10 ZOBOWIĄZANIA UCZESTNIKA WARSZTATÓW I WIZYT STUDYJNYCH
- Aktywne uczestnictwo w Warsztatach i Wizytach Studyjnych.
- Przekazanie w formie prezentacji na spotkaniu zespołu Instytucji wiedzy
i doświadczeń zdobytych na Warsztatach i Wizytach Studyjnych, XII Ogólnopolskiej Giełda Projektów, pozostałym pracownikom Instytucji, najpóźniej na pięć dni roboczych po Wizycie Studyjnej/Warsztacie oraz przekazanie Organizatorowi materiałów poświadczających odbycie się takiego spotkania (zdjęcia, zebrane wnioski itp.). - Przekazanie zespołowi Instytucji informacji o zadaniu zespołowym do wykonania po Warsztatach/ Wizycie studyjnej. Wykonanie zadania zespołowego we współpracy
z Koordynatorem, Dyrektorem i pozostałymi pracownikami instytucji oraz przekazania NCK materiałów to poświadczających (plan działania, zebrane wnioski itp.). - Przestrzegania powszechnie przyjętych zasad współżycia społecznego.
- Informowania koordynatora Warsztatów lub Wizyty Studyjnej o wszelkich nieprawidłowościach, w szczególności związanych z bezpieczeństwem Uczestników.
- Przestrzegania przepisów BHP podczas całego szkolenia, w tym w trakcie wyjazdów organizowanych przez Organizatora.
- Przestrzegania regulaminów wewnętrznych obiektów, w których będą się odbywały Warsztaty i Wizyty Studyjne.
§ 11 KOSZTY ZWIĄZANE Z PROJEKTEM
- Udział Instytucji w Projekcie nie wymaga zapewnienia finansowego wkładu własnego, z zastrzeżeniem postanowień ustępu poniższego.
- Instytucja zobowiązana jest do pokrycia kosztów podróży i kosztów delegacji jej własnych Uczestników Projektu, związanych z uczestnictwem w Projekcie oraz kosztów maksymalnie dwóch noclegów i dwudniowego wyżywienia maksymalnie dwóch trenerów z ramienia Organizatora prowadzących Warsztat w instytucji.
- Organizator zobowiązany jest do pokrycia kosztów noclegu i wyżywienia Uczestników podczas Warsztatów, Wizyt Studyjnych, XII Ogólnopolskiej Giełdy Projektów oraz opłacenia wynagrodzenia dla trenerów i ekspertów, z wyłączeniem kosztów wskazanych w ustępie poprzedzającym.
§ 12 REZYGNACJA Z UDZIAŁU W PROJEKCIE
- Instytucja ma prawo zrezygnować z udziału w Projekcie przed podpisaniem Porozumienia. W takim wypadku powinna niezwłocznie poinformować o tym Organizatora za pośrednictwem poczty elektronicznej w ciągu trzech dni roboczych od dnia ogłoszenia wyników naboru.
- W ciągu dziesięciu dni roboczych po ogłoszeniu wyników Naboru zostanie podpisane Porozumienie między Organizatorem, a Instytucją.
- W przypadku rezygnacji Instytucji z udziału w Projekcie, po podpisaniu Porozumienia, Instytucja jest zobowiązana do pokrycia dotychczasowych kosztów poniesionych przez Organizatora związanych z udziałem danej Instytucji w Projekcie.
- W wyżej wymienionych przypadkach Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru nowej Instytucji spośród nadesłanych zgłoszeń.
§ 13 ZMIANY TERMINÓW WARSZTATÓW I WIZYT STUDYJNYCH
- Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany formuły, terminów lub odwołania Warsztatów i Wizyt Studyjnych.
- Organizator na bieżąco będzie informował Instytucje o wszelkich zmianach w programie i harmonogramie Projektu.
- W przypadku odwołania Warsztatów bądź Wizyty Studyjnej przez Organizatora, Instytucji nie przysługuje zwrot poniesionych kosztów związanych z podróżą i delegacją, o których mowa w §11 ust. 2 Regulaminu.
§ 14 ZAŚWIADCZENIA
- Po zakończeniu Projektu Instytucja otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w Projekcie.
- Uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w Warsztacie/Wizycie Studyjnej.
§ 15 OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
Wszelkie postanowienia dotyczące ochrony danych osobowych wraz z podstawami prawnymi ich przetwarzania określone zostały we Wniosku - Formularzu Zgłoszeniowym Instytucji, we wzorze Porozumienia oraz w Formularzu Zgłoszeniowym Uczestnika.
§ 16 POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- Wysłanie Wniosku - Formularza Zgłoszeniowego Instytucji do udziału w Projekcie jest jednoznaczne z zapoznaniem się z treścią Regulaminu i akceptacją jego treści.
- Organizator jest uprawniony do zmiany Regulaminu w trakcie trwania rekrutacji do Projektu oraz w trakcie jego realizacji. W takim wypadku oprócz publikacji nowego brzmienia Regulaminu na stronie www.kadrakultury.nck.pl, Organizator prześle zmieniony Regulamin Instytucjom, które zakwalifikowały się do udziału w Projekcie.
- Regulamin obowiązuje od dnia publikacji do zakończenia realizacji Projektu.
Załącznik nr 1
Harmonogram projektu „Zaproś nas do siebie!”2022
- Warsztat dla dyrektorów i koordynatorów
Tematy: Założenia i harmonogram projektu. Zarządzanie zespołem w procesie zmiany, zasoby lokalne
Termin: 4-6 kwietnia
- I Wizyta studyjna
Temat: Budowanie oferty Instytucji w oparciu o tożsamość i dziedzictwo lokalne
Termin: maj
- Praca zespołowa
Temat: Badanie zasobów lokalnych
Termin: maj-czerwiec
- Spotkania on-line koordynatorka NCK-Instytucja
Termin: maj-listopada
- II Wizyta studyjna
Temat: Budowanie oferty Instytucji w oparciu o współpracę z mieszkańcami
Termin: czerwiec
- Warsztaty w Instytucjach
Temat: Wzmocnienie zespołu instytucji. Komunikacja w zespole
Termin: czerwiec-sierpień
- III Wizyta studyjna
Termin: lipiec
- XII Ogólnopolska Giełda Projektów „animacja+włączanie”
Termin: wrzesień
- Warsztat dla dyrektorów i koordynatorów
Termin: październik
- Warsztat podsumowujący on-line
Termin: listopad