Settings and search
Dyskusja panelowa o przyszłości Internetu
8 grudnia br. o godz. 18:00, w Księgarni Wydawnictwa Czarne w Warszawie odbędzie się dyskusja panelowa poświęcona przyszłości Internetu. Jednym z panelistów będzie między innymi Michał R. Wiśniewski – jeden z bohaterów wyprodukowanego przez NCK filmu „Bezkrwawa rewolucja. Krótka historia internetu w Polsce” i autor książek na temat wpływu internetu na nasze życie. Narodowe Centrum Kultury jest współorganizatorem wydarzenia.
Dyskusja będzie kontynuacją roważań nad internetem przedstawionych w filmie dokumentalnym pt. „Bezkrwawa rewolucja. Krótka historia internetu w Polsce”, a w szczególności będzie dotyczyć ambitnych planów transformacji sieci – Metawersum i Web 3.0. Dyskutanci zastanowią się nad przesłankami do ich powstania, realnymi szansami ich implementacji i konsekwencjami jakie mogą wywołać, szczególnie w kontekście tworzenia i konsumpcji kultury.
W dyskusji udział wezmą:
Michał R. Wiśniewski - pisarz, publicysta, popularyzator japońskiej popkultury i fantastyki. Nominowany do Nagrody Conrada za debiut roku. Autor powieści Jetlag (2014), God Hates Poland (2015) i Hello World (2017) oraz książek Wszyscy jesteśmy cyborgami. Jak internet zmienił Polskę (2019) i Zabójcze aplikacje. Jak smartfony zmieniły nasz świat (2021).
dr Ewa Drygalska – kulturoznawczyni, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i interdyscyplinarnych studiów Society–Environment–Technology. Interesują ją też krytyczne nowe media i wprowadzanie nowych rozwiązań technologicznych do instytucji publicznych. Stypendystka Fundacji Fulbrighta.
Agata Kępińska - socjolożka, badaczka przyszłości. Pracuje w Dziale Badań i Analiz NCK. Zajmuje się wpływem najnowszych technologii na sztukę.
Moderatorem dyskusji bedzie Marek Horodniczy.
Wydarzenie będzie transmitowane na profilu facebookowym i na kanale youtube NCK.
Wydarzenie jest współorganizowane z Wydawnictwem Czarne – wydawcą książek pana Wiśniewskiego.