rysunek Andrzeja Krauzego
Fot. rysunek Andrzeja Krauzego
Galeria Narodowego Centrum Kultury Kordegarda, Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17

Zabawa nie na żarty. Wycinanki i rysunki Andrzeja Krauzego

Sobota, 20-05-2017 - Niedziela, 04-06-2017
rozpoczęcie o 18:00
Galeria Narodowego Centrum Kultury Kordegarda, Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17

Andrzej Krauze jest rysownikiem, ilustratorem i plakacistą. Urodził się w Dawidach Bankowych pod Warszawą. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1979 roku mieszka i pracuje w Londynie, gdzie jest jednym z czołowych rysowników „The Guardian”. Polskiemu widzowi znany jest szczególnie z publikowanych w „Rzeczpospolitej” w latach 2001–2017 rysunkowych komentarzy politycznych.

Publikował między innymi w: „Szpilkach”, „Kulturze”, „The Times”, „The Independent on Sunday”, „The Sunday Telegraph”, „The Observer”, „The Economist”, „New Statesman”, „The New York Times”, „Do Rzeczy”, „wSieci”, „wPolityce.pl”, „Gościu Niedzielnym”. Współpracuje na stałe z: „New Scientist”, „Nowym Czasem”, „The Scientist”, „Courrier International”. Od kilku lat tworzy wycinanki dotyczące ludzkiej egzystencji.

Andrzej Krauze mówi o sobie, że jest wizualnym urzędnikiem. „Przez ostatnie czterdzieści lat codziennie udaję się do biura i robię dwa-trzy rysunki” – mówi odwiedzającym go znajomym. „Do tej pory zrobiłem ich jakieś 20-25 tysięcy” – tak opowieść o artyście rozpoczyna John Phillips (artysta-grafik, dyrektor London Print Studio).

Kurator: Kuba Maria Mazurkiewicz

Organizator: Narodowe Centrum Kultury

Współorganizator: Fundacja Polska Wielki Projekt

Wernisaż: 20 maja 2017, godzina 18.00

Czas trwania wystawy: 20 maja–4 czerwca 2017

Wstęp wolny

Wystawa wpisana została w program Nocy Muzeów.

 

Powiązane arykuły