Rozstrzygnięcie konkursu Programu Stypendialnego MŁODA POLSKA 2015

Data publikacji: 18.03.2015
8 minut

W ramach XII edycji Programu Stypendialnego MŁODA POLSKA, przeznaczonego dla młodych artystów - do 35 roku życia - wykazujących się wybitnymi osiągnięciami w reprezentowanych przez siebie dziedzinach - film, fotografia, muzyka, sztuki wizualne, literatura, taniec, teatr - złożono 875 wniosków o stypendium na 2015 rok.

Przyznano 103 stypendia.

Sprawdź listę stypendystów.

 

fot. Danuta Matloch
Fot. fot. Danuta Matloch fot. Danuta Matloch
    FILM  
1 Tamas Ducki zakup sprzętu do realizacji autorskich filmów animowanych
2 Piotr Sułkowski zakup sprzętu do realizacji autorskich filmów dokumentalnych
3 Tomasz Śliwiński scenariusz filmu fabularnego
    FOTOGRAFIA  
1 Paweł Mościcki napisanie i opublikowanie monograficznej książki poświęconej twórczości Marka Piaseckiego 1935 - 2011
    LITERATURA  
1 Jacek Hajduk napisanie książki pt. Owidiusz i Stempowski. Esej o duszy wygnańczej
2 Jakub Lubelski napisanie i wydanie powieści-groteski historycznej pod roboczym tytułem Osiemnaście
    MUZYKA  
1 Wiktoria Borkowska zakup skrzypiec
2 Damian Borowicz produkcja i rejestracja fonograficzna opery Apollo i Hiacynt W.A. Mozarta
3 Łukasz Brzezina zakup akordeonu
4 Justyna Chmielek zakup puzonu
5 Andrzej Ciepliński zakup klarnetów
6 Lennard Czakaj zakup trąbek
7 Maciej Dobrzański zakup kontrabasu i udział w konkursach
8 Mateusz Doniec zakup altówki
9 Aleksandra Dunajska zakup fletu
10 Bartosz Dworak zakup skrzypiec
11 Wiktor Dziedzic zakup skrzypiec
12 Igor Falecki zakup perkusji
13 Dawid Fortuna zakup perkusji 
14 Dagmara Foryś studia dla Diverso String Quartet na Universität der Künste w Berlinie
15 Jakub Frączek zakup marimby
16 Marta Gębska zakup mistrzowskich skrzypiec 
17 Szczepan Greszel zakup gitary
18 Daria Grzegorz zakup wiolonczeli
19 Zofia Guy-Łodygowska studia dla Diverso String Quartet na Universität der Künste w Berlinie
20 Maurycy Hartman zakup klarnetów
21 Antoni Ingielewicz zakup skrzypiec
22 Michał Jania zakup klarnetów
23 Anna Jankowska zakup wiolonczeli
24 Natalia Jarząbek zakup fletu
25 Katarzyna Kacprzak zakup wiolonczeli
26 Paweł Kaczmarczyk zakup fortepianu Yamaha
27 Michał Kaczmarek nagranie i wydanie debiutanckiej płyty z autorskimi kompozycjami w aranżacjach klasyczno-jazzowych
28 Karina Kamizela zakup fletu
29 Andrzej Karałow wyposażenie studia kompozytorskiego
30 Wojciech Kaszuba zakup trąbek
31 Jakub Kaszuba zakup rożka angielskiego
32 Kirył Keduk zakup fortepianu
33 Aleksander Kobus zakup trąbek
34 Michał Kocot zbudowanie organów
35 Magdalena  Krawczuk studia dla Diverso String Quartet na Universität der Künste w Berlinie
36 Krzysztof Książek zakup fortepianu Steinway
37 Daria Kubik zakup klawesynu
38 Piotr Lara zakup fortepianu
39 Kamil Łomasko zakup kontrabasu
40 Julia Łopuszyńska zakup harfy
41 Kalina Majewska zakup fletu
42 Angelika Malerczyk zakup skrzypiec
43 Bartłomiej Miler zakup marimby
44 Aleksander Mocek zakup klawesynu
45 Piotr Motyka zakup akordeonu
46 Jakub Muras zakup saksofonów
47 Paweł Niziołek zakup fletu
48 Marcin Ostrowski studia dla Diverso String Quartet na Universität der Künste w Berlinie
49 Rafał Pałacki zakup akordeonu
50 Piotr Peszat zakup studyjnego sprzętu muzyczno-edytorskiego 
51 Agata Piątek zakup klarnetów
52 Jan Pieniążek zakup marimby
53 Inga Piwowarska zakup akordeonu
54 Paulina Sokołowska nagranie koncertów Feliksa Janiewicza (1762 - 1848)
55 Błażej Sudnikowicz zakup gitary
56 Maja Syrnicka zakup skrzypiec lutniczych
57 Patryk Sztabiński zakup akordeonu
58 Ziemowit Świtalski zakup fortepianu
59 Łukasz Targowski zakup trąbek
60 Mateusz Wiczyński zakup perkusji 
61 Kamil Wołczasty zakup gitary
    SZTUKI WIZUALNE  
1 Michał Bojara wyposażenie pracowni animacji i filmu eksperymentalnego oraz realizacja projektu  pt. Stół Themersona 
2 Michał Chojecki wyposażenie pracowni książki artystycznej
3 Katarzyna Dąbkowska realizacja filmu dokumentalnego pt. Zmysł Wolności 
4 Mateusz Dąbrowski realizacja projektu graficznego pt. Światła
5 Marta Flisykowska realizacja projektu pt. Glokalne ornamenty z Pomorza  – uwspółcześnienie haftu kaszubskiego
6 Aleksandra Gajzler zaprojektowanie i wykonanie mobilnego, modułowego systemu wystawienniczego
7 Małgorzata Goliszewska zakup sprzętu komputerowego i fotograficznego 
8 Katarzyna Jagiełło zaprojektowanie i wykonanie mobilnego modułowego systemu wystawienniczego
9 Małgorzata Jurko dokumentalny projekt filmowo – fotograficzny o Warszawie pt. Linia 9
10 Piotr Karski napisanie i zaprojektowanie przewodnika dla dzieci pt. Tatry
11 Marta Kołacz projekt nt. polskiej architektury wnętrz w latach 1956-1980
12 Michał Korchowiec realizacja filmu dokumentalnego pt. Morgenrot
13 Małgorzata Mozolewska zaprojektowanie instalacji świetlnej i serii lamp użytkowych
14 Paweł Prewencki edukacyjny film animowany dla dzieci pt Ułamki
15 Łukasz Rachwalak wyposażenie pracowni i realizacja cyklu rzeźb ceramicznych
16 Radosław Szlaga przygotowanie, prezentacja i wydanie katalogu do wystawy pt. Jądro ciemności
17 Mariusz Tarkawian przygotowanie wystawy pt. W przewidywaniu sztuki i druk katalogu
18 Wojciech Tubaja realizacja instalacji wideo pt. Wezuwiusz
19 Dorota Wantuch-Matla przygotowanie i produkcja książki pt. Przestrzeń publiczna 2.0
20 Jakub Wróblewski Work In Progress adaptacja powieści Jamesa Joyce`a pt. Finnegans Wake 
21 Iwo Zmyślony przygotowanie publikacji pt. Niejawne wymiary krytyki artystycznej
    TANIEC  
1 Urszula Bernat-Jałocha realizacja spektaklu pt. Percepcja
2 Sonia Borkowicz studia w Anton Bruckner Privatuniversitat, Linz
3 Julia Dondziło Institut Privé pour l’Enseignement de Danse Contemporaine w Paryżu
4 Tomasz Fabiański realizacja spektaklu tanecznego pt. Faza Piano Keersmeaker -  reinterpretacje
5 Julia Hałka studia w CODARTS Rotterdam
6 Emilia Sambor studia w Ecole de Danse de L`Opera National de Paris
    TEATR  
1 Ewa Kaczmarek napisanie scenariusza i zrealizowanie  spektaklu solowego pt. Wera V
2 Alicja Morawska-Rubczak realizacja interdyscyplinarnego projektu dla najnajmłodszych pt. LABirynt
3 Alina Moś-Kerger przygotowanie spektaklu inspirowanego życiem i twórczością pisarki Christy Wolf
4 Katarzyna Pastuszak realizacja interdyscyplinarnego projektu zainspirowanego twórczością Tadeusza Kantora i Hijikaty Tatsumiego
5 Anna Stela zakup elektronicznego sprzętu muzycznego do tworzenia muzyki teatralnej
6 Ewa Uniejewska przygotowanie publikacji tekstów Ryszarda Bolesławskiego (1889 - 1937) o sztuce aktorskiej
7 Sabina Wacławczyk realizacja spektaklu pt. Zaproszenie na egzekucję na podstawie powieści Vladimira Nabokova
8 Aleksandra Zając-Kiedysz opracowanie i przygotowanie do druku publikacji Teatry muzyczne w wolnej Polsce 1989 – 2014. Przemiany – gatunki - ludzie
9 Maria Żynel realizacja spektaklu  pt. Ćwiczenia stylistyczne na podstawie książki Raymonda Queneau