młoda_polska_dyplom

Ceremonia wręczenia stypendiów XIV edycji Programu Stypendialnego MKiDN „Młoda Polska”

20 marca 2017
Dyplomy stypendystom programu "Młoda Polska" wręczył w poniedziałek 20 marca 2017 roku Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński w Pałacu Rzeczypospolitej, siedzibie Biblioteki Narodowej w Warszawie. Program, którego operatorem od pierwszej edycji jest Narodowe Centrum Kultury, zainaugurowany został w 2004 roku. 

Program Stypendialny Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska przeznaczony jest dla młodych polskich artystów (do 35 roku życia), którzy wykazali się wybitnymi osiągnięciami. Stypendium ma umożliwić laureatom dokonanie znaczącego postępu w ich karierze artystycznej. 

Do XIV edycji Programu wpłynęło 548 wniosków. W 42 wnioskach stwierdzono błędy formalne, co uniemożliwiło ich rozpatrywanie pod względem merytorycznym. Komisja oceniła 506 wniosków.

Ostatecznie do stypendium Komisja zarekomendowała 89 osoby.

Stypendia zostały przyznane w następujących kategoriach: film – 3 stypendystów, fotografia – 3, literatura – 3, muzyka – 53, taniec – 3, teatr – 8, sztuki wizualne – 16.

Stypendyści pochodzą z następujących województw: dolnośląskie – 3 osoby, lubelskie – 3, lubuskie – 2, łódzkie – 3, małopolskie – 14, mazowieckie – 30, opolskie – 1, podkarpackie – 2, podlaskie – 4, pomorskie – 5, śląskie – 17, warmińsko-mazurskie – 2,  wielkopolskie – 1, zachodniopomorskie – 2.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z ceremonii wręczenia stypendiów >> 

Lp. Imię  Nazwisko Cel stypendium
 

FILM

   
1 Wojciech Klimala Zrealizowanie filmu dokumentalnego „Znaki"
2 Michał Mróz Realizacja animowanego dokumentu o Włodzimierzu Kowańko oraz wyposażenie pracowni filmu animowanego.
3 Paweł Ziemilski Napisanie scenariusza i przygotowanie filmu dokumentalnego „Dziennik”

 

FOTOGRAFIA

   
1 Mateusz Baj  Studia na University of the Arts w Londynie i realizacja projektu fotograficznego o Ukrainie.
2 Agata Grzybowska Projekt fotograficzny o Bieszczadach ,„9 Bram, z powrotem ani jednej”.
3 Jaśmina Wójcik-Wróblewska Album fotograficzny z tekstami krytycznymi ,„Ursus znaczy niedźwiedź”.

 

LITERATURA

   
1 Jakub Małecki Napisanie powieści „Rdza”.
2 Paulina Małochleb Książka eseistyczna „PRL we współczesnym polskim reportażu”. 
3 Dominika Słowik Ukończenie powieści „Królowie Wzgórz”.

 

MUZYKA

   
1 Aleksander Anioł Zakup gitary wraz z akcesoriami.
2 Kinga Augustyn Nagranie płyty ze wszystkimi utworami Romualda Twardowskiego.
3 Maciej Bałenkowski Wyposażenie studia kompozytorskiego.
4 Zuzanna Małgorzata Budzyńska Zakup skrzypiec mistrzowskich.
5 Olivia Bujnowicz Zakup skrzypiec lutniczych.
6 Marta Chlebicka Zakup fletu poprzecznego i udział w warsztatach.
7 Kayetan Cygański-Bolski Zakup fagotu.
8 Aleksandra Czajor Nagranie i wydanie płyty z kwartetami smyczkowymi Karla Amadeusa Hartmanna i  Antona Weberna przez Airis Quartet.
9 Katarzyna Czubek Zakup obojów historycznych.
10 Sara Czureja - Łakatosz Nagranie autorskiej płyty z pieśniami romskimi.
11 Mateusz Dudek Zakup akordeonu koncertowego.
12 Łukasz Dyczko Zakup saksofonów z akcesoriami. 
13 Monika Frątczak Zakup fletu poprzecznego i  fletu piccolo.
14 Karol Gańczarczyk Zakup puzonu wraz z akcesoriami.
15 Katarzyna Kmieciak Zakup oryginalnych skrzypiec barokowych.
16 Daniel Kobielski Zakup saksofonów wraz z akcesoriami. 
17 Jakub Kołodziejczyk Zakup wibrafonu i akcesoriów perkusyjnych.
18 Krzysztof Komendarek-Tymendorf Zakup altówki wraz z futerałem.
19 Dominik Tomasz Kossakowski Zakup skrzypiec.
20 Julia Kotarba Nagranie i wydanie płyty z kwartetami smyczkowymi Karla Amadeusa Hartmanna i  Antona Weberna przez Airis Quartet.
21 Magdalena Krupa Zakup fletu.
22 Anna Krzyżak Zakup mistrzowskiej altówki i smyczka.
23 Karolina Kuśmierz Zakup fortepianu do ćwiczeń.
24 Antoni Kwiatkowski Zakup akordeonu.
25 Anna Lipiak Zakup fortepianu do ćwiczeń.
26 Oliwia Lis Zakup lutniczej gitary koncertowej wraz z futerałem.
27 Artur Łukasik Zakup kontrabasu klasy mistrzowskiej oraz smyczka.
28 Oliwia Meiser Zakup mistrzowskiej wiolonczeli wraz z akcesoriami.
29 Szymon Michalik Zakup fagotu mistrzowskiego.
30 Krzysztof Michalski Zakup wiolonczeli lutniczej z warsztatu Wojciecha Topy.
31 Łukasz Mikołajczyk Zakup fortepianu do ćwiczeń.
32 Katarzyna Nowicka Zakup fletu poprzecznego i udział w warsztatach.
33 Wiktoria Osińska Zakup wiolonczeli, futerału i smyczka.
34 Julia Pałęcka Zakup mistrzowskiej altówki.
35 Julian Paprocki Zakup klarnetów.
36 Weronika Partyka Nagranie debiutanckiej płyty z polskimi utworami na saksofon i elektronikę.
37 Zuzanna Pietrzak Zakup fortepianu do ćwiczeń.
38 Wojciech Pyrć Nagranie płyty CD z dziełami fortepianowymi Jana Ekiera.
39 Hanna Rogoża Zakup skrzypiec lutniczych oraz smyczka lutniczego.
40 Sergiusz Romaniuk Zakup waltorni.
41 Kamil Rybaczyk Zakup puzonów wraz z akcesoriami.
42 Cezary Sagan Zakup trąbek.
43 Karol Sikora Zakup klarnetu basowego.
44 Michał Sławecki Przygotowanie i wydanie monografii wykonawstwa śpiewu gregoriańskiego.
45 Przemysław Szczotka Wyposażenie pracowni kompozytorskiej.
46 Piotr Szlacheta Zakup tuby.
47 Wojciech  Trefon Zakup  harfy koncertowej.
48 Natalia Warzecha - Karkus Nagranie i wydanie płyty z kwartetami smyczkowymi Karla Amadeusa Hartmanna i  Antona Weberna przez Airis Quartet.
49 Natalia Wojciechowska Zakup skrzypiec lutniczych.
50 Paweł Wojciechowski Zakup fortepianu do ćwiczeń.
51 Mateusz Zimnik Zakup trąbek wraz z akcesoriami.
52 Grażyna Zubik Nagranie i wydanie płyty z kwartetami smyczkowymi Karla Amadeusa Hartmanna i  Antona Weberna przez Airis Quartet.
53 Adrian  Żachowski Zakup tuby basowej wraz z akcesoriami.

 

SZTUKI WIZUALNE

   
1 Aleksandra Adamczuk „Kościół - Ogród”, projekt wnętrza kościoła p.w. św. Jana z Dukli w Przemyślu.
2 Aleksandra Bąkowska Studia w Central Saint Martins College of Arts and Design, University of the Arts London.
3 Sara Gackowska Wyposażenie pracowni małych form oraz realizacja serii obiektów jubilerskich.
4 Diana Grabowska Wyposażenie pracowni rzeźby i nowych mediów.
5 Karol Hordziej Opracowanie i druk autorskiej publikacji o teatrze lalek Jerzego Koleckiego.
6 Marta Hryniuk Studia w Piet Zwart Institute w Rotterdamie.
7 Aleksandra Kędziorek Przygotowanie publikacji na temat Zakładów Artystyczno-Badawczych ASP.
8 Aleksander Krupa Studia w Scuola Politecnica di Design w Mediolanie.
9 Szymon Kula Studia w Glasgow School of Art.
10 Michał Kurlej Studia w Scuola Politecnica di Design w Mediolanie.
11 Aneta Lewandowska Wydanie edukacyjnej książki dla dzieci „Od A do ZOO”.
12 Mateusz Machalski Projekt digitalizacji i rozbudowy rodziny krojów pism Bona Nova.
13 Dorota Michalska Studia w Courtauld Institute of Art w Londynie.
14 Piotr Pietrzak Ilustrowany przewodnik dla dzieci „Kosmos Jana Heweliusza”.
15 Ewa  Sułek Chłopak z pianinem - sztuka w czasach konfliktu; seria tekstów poświęcona sztukom wizualnym, Ukraina 2013-2016. 
16 Karolina Zychowicz Nadia Léger (Wanda Chodasiewicz-Grabowska): propagatorka sztuki Fernanda Légera po obu stronach żelaznej kurtyny; przygotowanie publikacji. 

 

TANIEC

   
1 Katarzyna Kania Studia w Justus-Liebig-Univestitat Giessen, Choreographie und Performance.
2 Małgorzata Suś Studia w programie Performact organizowanym przez Association Ilú  w A dos Cunhados, Portugalia.
3 Kinga Taront Studia w New York Film Academy, Musical Theatre Program.

 

TEATR

   
1 Michał Derlatka Realizacja lalkowego spektaklu teatralnego dla dzieci „Przyjaciel Automateusza” na podstawie prozy S. Lema.
2 Paulina Drzastwa Kurs improwizacji teatralnej w IO West Theater Los Angeles dla duetu z Katarzyną Lalik.
3 Karol Górski Scenariusz na podstawie tekstu „Dzienniczka” siostry Faustyny Kowalskiej oraz „Pieśni nad pieśniami”.
4 Tomasz Kaczorowski Spektakl według „Juweniliów” Stanisława Ignacego Witkiewicza w Państwowym Teatrze Lalki Tęcza w Słupsku.
5 Katarzyna Lalik Kurs improwizacji teatralnej w IO West Theater Los Angeles dla duetu z Pauliną Drzastwą.
6 Aleksandra Posielężna Scenariusz na podstawie tekstu „Dzienniczka” siostry Faustyny Kowalskiej oraz „Pieśni nad pieśniami”.
6 Anna Retoruk-Sowa Realizacja spektaklu dla dzieci „Teraz tu jest nasz dom” na podstawie książki Barbary Gawryluk. 
7 Paweł Świątek Realizacja spektaklu „Bolesław Śmiały” Stanisława Wyspiańskiego.

 

Pobierz

Powiązane arykuły