Staże w NCK

Staże w Narodowym Centrum Kultury!

4 października 2017

Narodowe Centrum Kultury jest nie tylko organizatorem programu Staże w instytucjach kultury, ale również aktywnie w nim uczestniczy. W Edycji Jesienno-Zimowej 2017, która będzie trwać od 18 października 2017 r. do 2 marca 2018 r., kilka działów oferuje miejsca stażowe. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby poznać funkcjonowanie naszej instytucji!

Narodowe Centrum Kultury uczestniczy aktywnie w programie Staże w instytucjach kultury od początku jego istnienia. Doskonale wiemy, że stażyści to nieoceniona pomoc w bieżącej pracy instytucji, ale jesteśmy też przekonani, że udział w programie to dla nich szansa na zdobycie cennego doświadczenia. Dlatego też sami również oferujemy możliwość odbycia stażu w następujących działach:

  • Dział Projektów Kulturalnych – odbywając staż w tym dziale, będziesz realizować projekty kulturalne i artystyczne (wystawy, koncerty, filmy). Dowiesz się, jak funkcjonuje impresariat i na czym polega współorganizacja wydarzenia. Zobaczysz też, jak się tworzy kampanie społeczne (np. Ojczysty - dodaj do ulubionych!).
     
  • Dział Komunikacji i Promocji – podczas stażu w tym dziale będziesz mieć okazję uczestniczenia w promocji działań instytucji we wszystkich jej kanałach komunikacyjnych (Facebook – ponad 40 tys. fanów, Instagram – ponad 3,5 tys. obserwujących, Twitter – ponad 7 tys. obserwujących, YouTube – niemal 9,5 mln wyświetleń). Dowiesz się, jak skutecznie prowadzić newsletter, a CMS przestanie być Ci obcy. Będziesz mieć szansę podpatrzeć, jak organizuje się tak prestiżowe wydarzenia, jak np. Gala Nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz jak wygląda codzienna koordynacja flagowych projektów Narodowego Centrum Kultury: Kultura Dostępna i Wschód Kultury.
     
  • Dział Wydawnictw - litera, czcionka, krój. Słowo, ó, ą, ę. Druk, spad, margines. Jeśli te zagadnienia nie dają Ci spokoju, to Dział Wydawnictw jest miejscem dla Ciebie. Tutaj poznasz specyfikę prowadzenia projektów wydawniczych, promocji książek i czytelnictwa oraz współpracy z dystrybutorami książek. Zgłoś się, a poznasz również kameralną Księgarnię NCK.
  • Dział Administracyjny – tu, jak nigdzie indziej, zostaniesz zaznajomiony z przepisami kancelaryjnymi i archiwistycznym. Będziesz mieć swój udział w tworzeniu Archiwum Państwowego, przekazując do niego dokumentację archiwalną. Studenci i absolwenci historii, zwłaszcza ze specjalnością archiwalną, mile widziani, zwłaszcza ci, którzy chcieliby odbyć obligatoryjne praktyki studenckie w jednej z najbardziej prestiżowych instytucji kultury w kraju!

 

Dołącz do zespołu eNCeKowiczów!

Regulamin i więcej szczegółowych informacji na temat uczestnictwa w programie znajdziesz na stronie Kadry Kultury.

Pełna lista ofert stażowych, ich szczegółowe opisy oraz formularz zgłoszenia dostępne są w opisie programu.

Powiązane arykuły