Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Data wydarzenia:
28.10.2014

Koncert „Credo” Krzysztofa Pendereckiego

Z okazji 100 rocznicy Bitwy Łódzkiej, 28 października 2014 r. o godz. 19.30 w kościele ewangelicko-augsburskim im Św. Mateusza w Łodzi odbędzie się koncert monumentalnego „Credo” Krzysztofa Pendereckiego pod batutą samego Maestro. Współorganizatorem koncertu jest Narodowe Centrum Kultury.

Data wydarzenia:
24.10.2014

Koncert zespołu Laibach!

Koncert zespołu Laibach rozpocznie w najbliższy piątek (24.10.2014) 6 edycję łódzkiego Soundedit - międzynarodowego festiwalu producentów muzycznych. Narodowe Centrum Kultury jest współorganizatorem imprezy. Podczas Festiwalu Soundedit słoweński zespół zagra materiał z płyty „1 VIII 1944. Warszawa”.

Data wydarzenia:
30.10.2014

Konkurs fotograficzny „Ślady Powstania Warszawskiego” rozstrzygnięty.

Jury konkursu fotograficznego „Ślady Powstania Warszawskiego”, wyłoniło dziewiętnastu laureatów, których prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii Narodowego Centrum Kultury Kordegarda. Podczas wernisażu wystawy 30 października poznamy autora (bądź autorkę) fotografii wyróżnionej nagrodą finansową (5000 zł) ufundowaną przez Panią prof. Małgorzatę Omilanowską Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Data wydarzenia:
22.10.2014

To już ostatnie pytanie w III edycji konkursu

W konkursie Wiedzy o Powstaniu Warszawskim są do wygrania cenne nagrody: karnety na Soundedit 2014, płyty zespołu Laibach i bluzy PROSTO. Zwycięzcy odsłony środowej: Daniel Duda z Kielc, Ponownie Marta Romaszko-Banaś z Lublina, Patryk Kuś.

Data wydarzenia:
22.10.2014

Dotować czy zachęcać? [Kultura się liczy!]

Co zrobić, aby w działalności kulturalnej większą rolę odgrywały prywatne pieniądze? Możliwości są co najmniej dwie. Z jednej strony, można zachęcać biznes do finansowania inicjatyw kulturalnych, poprzez m.in. podkreślanie korzyści z tego wynikających lub wprowadzając ulgi podatkowe. Na łamach tego bloga była już o tym mowa kilkakrotnie. Drugą możliwością jest mobilizowanie instytucji kultury do pozyskiwania środków prywatnych. Służy temu system finansowania na zasadzie tzw. matching grants.. Przeczytaj cały wpis na blogu.

Data wydarzenia:
05.11.2014

Czy świat ma (jeszcze) peryferie?

Dobrze ugruntowany w naukach społecznych podział współczesnego świata na „centrum” i „peryferie” jest dziś wysoce problematyczny i wymaga ponownego przemyślenia. Zapraszamy na spotkanie poświęcone tematyce najnowszego numeru Kultury Współczesnej "Autarkie Kultur Peryferyjnych". Galeria Kordegarda, 5 listopada, g. 18:30.

Data wydarzenia:
26.10.2014

Płyta MONIUSZKO-PIEŚNI

Na płycie znajdują się nagrania 15 pieśni Stanisława Moniuszki w wykonaniu młodej, wybitnie utalentowanej śpiewaczki - Elwiry Janasik - obecnie solistki Teatru Wielkiego w Łodzi - jest to Jej debiut fonograficzny.

Data wydarzenia:
21.10.2014

Drugie pytanie w konkursie wiedzy o Powstaniu Warszawskim (III edycja konkursu)

Do wygrania cenne nagrody: karnety na Soundedit 2014, płyty zespołu Laibach i bluzy PROSTO. Zapraszamy do zapoznania się z drugim pytaniem konkursowym.