Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Data wydarzenia:
27.11.2014

Prestiżowe wyróżnienie dla albumu o Powstaniu Styczniowym

Podczas XXIII Targów Książki Historycznej ogłoszono laureatów Nagrody Historycznej Klio. W kategorii edytorskiej wśród czterech równorzędnych wyróżnień znalazł się album „Powstanie Styczniowe w europejskiej ilustracji prasowej. Grafiki z kolekcji Krzysztofa Kura” Anny Grochali, Ewy Milicer i Kamili Pijanowskiej wydany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Historii Polski. Autorki tej publikacji zostały uhonorowane dodatkowo nagrodą Sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa.Kolekcja rycin

Data wydarzenia:
04.12 - 05.12.2014

Konferencja Kultura + Rewitalizacja

W dniach 4-5 grudnia odbędzie się w Warszawie Konferencja Kultura + Rewitalizacja. Zapraszamy na nią wszystkich zainteresowanych rolą kultury w procesach rewitalizacji. Rejestracja zakończona.

Data wydarzenia:
26.11.2014

Culture Around – o nowoczesnych związkach kultury i biznesu [Kultura się liczy!]

Konferencja CULTURE AROUND: European Conference On Culture Marketing odbyła się 19 listopada w Warszawie. Polscy oraz zagraniczni eksperci z dziedziny marketingu kultury przyjęli zaproszenie Creative Europe Desk Poland i podzielili się z zebranymi najnowszymi informacjami na temat tego, jak skutecznie pracować nad fuzją biznesu i projektów kulturalnych. Zdaniem doświadczonych menadżerów kultury elementami niezbędnymi przy budowaniu przyszłych inicjatyw kulturalnych są innowacja oraz nastawienie na partnerstwo sztuki i biznesu.. Przeczytaj cały wpis na blogu.

Data wydarzenia:
04.12 - 05.12.2014

Jesteś muzealnikiem? Ta konferencja Cię zainteresuje

Ogólnopolska konferencja naukowa „Przedmioty, obrazy, idee ... Źródła i konteksty muzealnictwa w kulturze Oświecenia”, która odbędzie się w Warszawie w dniach 4 – 5 grudnia jest poświęcona początkom instytucji MUZEUM publicznego. W konferencji weźmie udział prawie trzydziestu prelegentów z kilku ośrodków (Kraków, Poznań, Toruń, Warszawa). Gościem specjalnym konferencji będzie prof. Pascal Griener, który wygłosi otwarty wykład w języku francuskim. Wstęp wolny.

Data wydarzenia:
03.11.2014

2. konferencja Kultura i rozwój

Program Kultura i rozwój stawia sobie zadanie stworzenia mapy nowych praktyk kulturowych oraz scharakteryzowanie ich pod kątem oddziaływania pro-rozwojowego. Podczas 2. Konferencji Kultura i rozwój zaprezentujemy wyniki analizy case study realizowanych pod opieką prof. Jerzego Hausnera przez zespół jego seminarzystów, doktorantów i współpracowników. Warszawa, 25 listopada.

Data wydarzenia:
21.11.2014

O tym tytule jest głośno!

Znamy zwycięzcę VI edycji Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego! Zwycięzcę ogłoszono podczas uroczystej gali zorganizowanej przez Narodowe Centrum Kultury 21 listopada wieczorem podczas uroczystej gali w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie. Nagrodę otrzymał Karol Modzelewski, autor książki Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca.

 

Data wydarzenia:
28.11 - 15.12.2014

Zobacz jak upadał komunizm!

Po Berlinie i Brukseli wystawa plenerowa zatytułowana „Drogi do przełomu. Europa Środkowo-Wschodnia 1939-1989” zaprezentowana zostanie w Warszawie. Już od 28 listopada będzie można ją obejrzeć na warszawskim Skwerze Hoovera. Ekspozycja przygotowana przez historyków Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność ukazuje skomplikowany proces wyzwalania się części Europy spod komunistycznej dyktatury. Wydarzenie jest elementem kampanii społeczno-edukacyjnej „Freedom Express”, realizowanej przez ESPS we współpracy z ministerstwami kultury w Polsce, Niemczech, na Węgrzech i na Słowacji.

Data wydarzenia:
21.11.2014

Smarzowski o Wołyniu

Wojciech Smarzowski kręci film "Wołyń" o ludobójstwie na Kresach według własnego scenariusza napisanego w oparciu o książkę Stanisława Srokowskiego "Nienawiść". Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński jr., muzyki Mikołaj Trzaska. Zakończenie zdjęć planowane jest na rok 2015, premiera na pierwszy kwartał 2016 roku. W wywiadzie przeprowadzonym przez Kajusa Augustyniaka reżyser opowiada m.in o "Wołyniu", ale także o swoich poglądach na polskie kino.