Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Data wydarzenia:
30.07 - 09.08.2014

Leguny. Wystawa w setną rocznicę Czynu Legionowego

Mijająca setna rocznica wymarszu 1 kompanii kadrowej z krakowskich Oleandrów do walki przeciw rosyjskiemu zaborcy stała się okazją do zaprezentowania warszawskiej publiczności wyboru rysunków wykonanych przez Leopolda Gottlieba oraz obrazu Jacka Malczewskiego "Pytia" ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie. Galeria Kordegarda w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17. Wystawa będzie otwarta w dniach 30 lipca - 9 sierpnia 2014 r.

Data wydarzenia:
31.12.2014

Konkurs na najlepszą pracę z dziedziny historii muzyki polskiej

Narodowe Centrum Kultury ogłasza Konkurs na najlepszą pracę pisemną z dziedziny historii muzyki polskiej. Do konkursu można zgłaszać prace, które powstały po roku 2010. Termin przesyłania prac upływa 31 grudnia 2014 roku. Serdecznie zapraszamy do udziału. Regulamin Konkursu w załączeniu.

Data wydarzenia:
31.08 - 07.09.2014

Oni zagrają na tegorocznym Uruchomucho

Uruchomucho to cykl koncertów, które pomagają wypromować się najlepszym, profesjonalnym, ale jeszcze nieznanym artystom, wkraczającym na polski rynek muzyczny. Artyści dostają szansę zaprezentowania swojej twórczości przed międzynarodową publicznością w galerii Kordegarda - w okolicach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Pałacu Prezydenckiego. W tym roku chęć uczestnictwa w projekcie wyraziło ponad 80 zespołów.

Data wydarzenia:
31.08.2014

Konkurs na najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk o kulturze – nabór do 31 sierpnia 2014

Przypominamy, że nabór prac w XI edycji konkursu o nagrodę Narodowego Centrum Kultury za najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk o kulturze trwa do 31 sierpnia 2014 r.

Data wydarzenia:
27.07.2014

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Badanie indywidualnych potrzeb szkoleniowych księgarzy 2014

Mamy zaszczyt uczestniczyć w przygotowaniu dla Państwa cyklu specjalistycznych szkoleń w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020”. Jednym ze strategicznych celów tego programu jest pomoc w uzyskaniu przez Państwa nowej wiedzy, umiejętności i kompetencji zawodowych. Program ma także służyć podniesieniu prestiżu księgarń i zmianie postrzegania ich funkcji w centra kultury i miejsca spotkań. W celu wzięcia udziału w szkoleniach prosimy o wypełnienie załączonej ankiety do dnia 31 lipca 2014 r.

Data wydarzenia:
01.10 - 31.12.2014

Projekt „Nie Bądź Głuchy na Kulturę”

Projekt „Nie Bądź Głuchy na Kulturę - analiza szans i barier dla uczestnictwa Głuchych w życiu kulturalno-artystycznym” ma na celu zbadanie miejsca tej mniejszości językowej wobec dominującej kultury oralnej (kultury języka mówionego). Projekt przewiduje analizę dotychczasowej działalności instytucji i organizacji kulturalnych na rzecz osób głuchych oraz zweryfikowanie postaw, świadomości i motywacji samych osób głuchych do udziału w życiu kulturalno-artystycznym. Projekt został objęty patronatem Narodowego Centrum Kultury.

Data wydarzenia:
31.07 - 02.08.2014

Jak zostać molem książkowym? Warsztaty podczas XX Woodstock Festival

Warsztaty: Jak zostać molem książkowym? skierowane są zarówno do młodszych, jak i starszych uczestników Woodstocku. W tym roku warsztaty połączone będą z improwizacją, widowiskiem, czytaniem fragmentów tekstów i odgrywaniem ich przed publicznością. Partnerem warsztatów jest Narodowe Centrum Kultury w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020.

Data wydarzenia:
18.07 - 18.08.2014

Nabór wniosków do Programu „Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży”

Narodowe Centrum Kultury ogłasza II nabór wniosków do IX edycji Programu „Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży” na rok 2014. Termin składania wniosków: 18.08.2014 r.