Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Data wydarzenia:
21.11.2014

O tym tytule jest głośno!

Znamy zwycięzcę VI edycji Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego! Zwycięzcę ogłoszono podczas uroczystej gali zorganizowanej przez Narodowe Centrum Kultury. Nagrodę otrzymał Karol Modzelewski, autor książki Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca.

 

Data wydarzenia:
21.11.2014

Tłum finansuje kulturę [Kultura się liczy!]

Crowdfunding to w Polsce wciąż zjawisko nowe i niezbadane – twierdzą organizatorzy pierwszego w Polsce CrowdFestivalu, który odbył się 8 listopada w Warszawie. Choć liczba projektów finansowanych społecznościowo rośnie, ta forma wspierania kultury wciąż nie została unormowana prawnie przez ustawodawcę. Przeczytaj cały wpis na blogu.

Data wydarzenia:
18.11.2014

Strażnik Dziedzictwa Rzeczpospolitej

Uroczysta gala wręczenia nagród osobom i organizacjom wspierającym polskie dziedzictwo kulturowe odbyła się 18 listopada 2014 roku. w przepięknej scenerii Pałacu na Wodzie, w warszawskich Łazienkach. Laureatami zostali: Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział Bieszczadzki, Sebastian Mazurkiewicz oraz Polski Związek Kulturalno-Oświatowy w Republice Czeskiej.

Data wydarzenia:
19.11.2014

Najbardziej jazzowe nazwiska roku!

Jak co roku Stowarzyszenie Jazzowe Melomani wręczyło swoje doroczne nagrody, popularnie zwane Oskarami Jazzowymi. Podczas Wielkiej Gali Jazzowej Grand Prix Jazz Melomani 2013, która odbyła się w Teatrze Wielkim w Łodzi, tytuł Artysty Roku zdobył Włodek Pawlik, ubiegłoroczny zdobywca Grammy.

Data wydarzenia:
15.11.2014

Nabór przedłużony! Konkurs EFFE Festival Award - zgłoszenia do 15 grudnia

Europe for Festivals, Festivals for Europe (EFFE) to międzynarodowa inicjatywa ukierunkowana na promocję i współpracę najlepszych europejskich festiwali kulturalnych. Zapraszamy organizatorów do składania aplikacji w pilotażowej edycji programu.

 

Data wydarzenia:
17.11.2014

Bruksela przywitała Freedom Express

Już 17 listopada przed siedzibą Parlamentu Europejskiego w Brukseli zaprezentowana zostanie niecodzienna wystawa plenerowa zatytułowana „Drogi do przełomu. Europa Środkowo-Wschodnia 1939-1989”. Wystawa przygotowana przez historyków Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność ukazuje skomplikowany proces wyzwalania się części Europy spod komunistycznej dyktatury. Wydarzenie jest elementem kampanii społeczno-edukacyjnej „Freedom Express”, realizowanej przez ESPS we współpracy z ministerstwami odpowiedzialnymi za kulturę w Polsce, Niemczech, na Węgrzech i na Słowacji.

Data wydarzenia:
18.11.2014

Marcin Wasilewski Trio w Kordegardzie!

W najbliższy wtorek, 18 listopada, o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy do galerii Kordegarda na spotkanie z zespołem Marcin Wasilewski Trio. Okazją do spotkania i rozmowy jest wydany 7 października nowy album zespołu zatytułowany "Spark Of Life". Będzie to czwarty krążek nagrany dla wytwórni ECM Records.

Data wydarzenia:
04.12 - 05.12.2014

Konferencja Kultura + Rewitalizacja

W dniach 4-5 grudnia odbędzie się w Warszawie Konferencja Kultura + Rewitalizacja. Zapraszamy na nią wszystkich zainteresowanych rolą kultury w procesach rewitalizacji. Rejestracja właśnie ruszyła!