Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Data wydarzenia:
01.10 - 31.12.2014

Projekt „Nie Bądź Głuchy na Kulturę”

Projekt „Nie Bądź Głuchy na Kulturę - analiza szans i barier dla uczestnictwa Głuchych w życiu kulturalno-artystycznym” ma na celu zbadanie miejsca tej mniejszości językowej wobec dominującej kultury oralnej (kultury języka mówionego). Projekt przewiduje analizę dotychczasowej działalności instytucji i organizacji kulturalnych na rzecz osób głuchych oraz zweryfikowanie postaw, świadomości i motywacji samych osób głuchych do udziału w życiu kulturalno-artystycznym. Projekt został objęty patronatem Narodowego Centrum Kultury.

Data wydarzenia:
18.07 - 18.08.2014

Nabór wniosków do Programu „Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży”

Narodowe Centrum Kultury ogłasza II nabór wniosków do IX edycji Programu „Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży” na rok 2014. Termin składania wniosków: 18.08.2014 r.

Data wydarzenia:
23.07.2014

Oficjalny teledysk do interpretacji ”Warszawskich dzieci” w wykonaniu zespołu Laibach

Dwa tygodnie temu - 10 lipca - miała miejsce premiera najnowszej płyty zespołu Laibach pt. "1 VIII 1944. Warszawa". Ukazała się ona nakładem Narodowego Centrum Kultury w związku z 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. W ślad za płytą prezentujemy teledysk do utworu "Warszawskie dzieci" otwierającego wydawnictwo. Wyreżyserował go Karol Wasilewski we współpracy z Markiem Horodniczym (Narodowe Centrum Kultury). W klipie wykorzystano fragmenty filmu w reż. Jana Komasy pt. "Miasto `44".

Data wydarzenia:
23.07.2014

Relacja z drugiego spotkania Klubu Kultura-Biznes-Media: Komunikacja wydarzeń kulturalnych w mediach

Podczas pierwszej (majowej) konferencji z cyklu Kultura-Biznes-Media, uczestnicy poruszyli problem komunikacji medialnej w ramach sponsoringu kultury (czytaj relację ze spotkania). Wskazane wówczas trudności związane z informowaniem przez media o sponsorach stały się pretekstem do drugiego spotkania, które odbyło się w poniedziałek 21 lipca w redakcji tygodnika Polityka. Przedstawiciele mediów, kultury i biznesu dyskutowali o komunikacji wydarzeń kulturalnych.

>> Przeczytaj całą relację na blogu Kultura się liczy!

Data wydarzenia:
31.07 - 02.08.2014

Jak zostać molem książkowym? Warsztaty podczas XX Woodstock Festival

Warsztaty: Jak zostać molem książkowym? skierowane są zarówno do młodszych, jak i starszych uczestników Woodstocku. W tym roku warsztaty połączone będą z improwizacją, widowiskiem, czytaniem fragmentów tekstów i odgrywaniem ich przed publicznością. Partnerem warsztatów jest Narodowe Centrum Kultury w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020.

Data wydarzenia:
21.07.2014

Zakończenie Programu „Gaude Polonia” 2014

40 laureatów XIII edycji Programu Stypendialnego „Gaude Polonia” - z Ukrainy, Białorusi i Rosji - odebrało dyplomy z rąk Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej. Uroczystość odbyła się 21 lipca br. w sali warszawskiego kina „Rejs”.

Data wydarzenia:
27.07.2014

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Badanie indywidualnych potrzeb szkoleniowych księgarzy 2014

Mamy zaszczyt uczestniczyć w przygotowaniu dla Państwa cyklu specjalistycznych szkoleń w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020”. Jednym ze strategicznych celów tego programu jest pomoc w uzyskaniu przez Państwa nowej wiedzy, umiejętności i kompetencji zawodowych. Program ma także służyć podniesieniu prestiżu księgarń i zmianie postrzegania ich funkcji w centra kultury i miejsca spotkań. W celu wzięcia udziału w szkoleniach prosimy o wypełnienie załączonej ankiety do dnia 27 lipca 2014 r.

Data wydarzenia:
16.07.2014

Nie gorsi od Zachodu - nowy wpis na blogu Kultura się Liczy!

Sponsoring kultury uznaje się w Polsce za jedną ze „zdobyczy” transformacji. A jednak brak odpowiednich warunków legislacyjnych, które, zdaniem wielu, w krajach Europy Zachodniej funkcjonują od dawna, uniemożliwia rozwój współpracy kultury i biznesu.... Zapraszamy do lektury całego wpisu na blogu!