Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Data wydarzenia:
01.09 - 13.09.2014

Portrety wojenne - wystawa ilustracji do niezwykłego cyklu dokumentalnego

1 września w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej Narodowe Centrum Kultury i galeria Kordegarda w Warszawie zaprezentują wystawę ilustracji Michała Araszewicza powstałych na potrzeby telewizyjnej serii dokumentalnej „Portrety wojenne”.

Data wydarzenia:
30.08.2014

Goodfest 2014

Już po raz trzeci w ostatnią sobotę sierpnia odbędzie się w Dębicy GOODFEST, niebiletowany Festiwal młodej muzyki alternatywnej, który organizują Firma Oponiarska Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska. 30 sierpnia 2014 roku na Stadionie Miejskim w Dębicy wystąpią artyści, którzy wykraczają poza powszechnie obowiązujące trendy muzyczne, oferując wszystkim fanom muzyki nowe obszary doznań. Zagrają: Brodka, Kaliber 44, Dawid Podsiadło, Kamp!, Bokka, Fismoll, Stara Rzeka, Rebeka i Kari. Narodowe Centrum Kultury jest partnerem projektu.

Data wydarzenia:
28.08.2014

Potrzeba rozmawiać: o deliberacji w kulturze. Nowy wpis na blogu Kultura się liczy!

Nasileniu się nacjonalizmów w Europie myśliciele lewicowi przypisują regres demokracji i kryzys praktyk demokratycznych. Tymczasem w ostatnich latach w Polsce, która również wykonała zwrot w prawo, można zauważyć mnożenie się ruchów obywatelskich, także w sferze kultury. Przeczytaj cały wpis na blogu.

Data wydarzenia:
28.08.2014

Księgarnia NCK nieczynna

Uprzejmie informujemy, że księgarnia stacjonarna i e-księgarnia Narodowego Centrum Kultury będzie w najbliższym czasie nieczynna z powodu inwentaryzacji. Przerwa potrwa do ok. 12 września, prosimy śledzić komunikaty na stronie. Za niedogodności przepraszamy.

Data wydarzenia:
03.09 - 07.09.2014

6. Festiwal Himilsbacha w Mińsku Mazowieckim

6. Festiwal Himilsbacha startuje 3 września w Punkcie Miejskich Palet przy ul. Wyszyńskiego w Mińsku Mazowieckim – obok miejsca w którym urodził się Jan Himilsbach, aktor, pisarz i scenarzysta. Podczas pięciu dni festiwalu odbędą się hapenningi, promocje książek, spotkania z aktorami i reżyserami, projekcje filmów, wystawy fotografii, koncerty i spotkania z tymi, którzy znali Jana Himilsbacha osobiście. Wydarzenie zostało objęte patronatem Narodowego Centrum Kultury.

Data wydarzenia:
28.08.2014

Nowy artykuł w cyklu Projekt Książka: Drukarz

Jan Piotrowski - drukarz. Razem z Tadeuszem Markiewiczem współzałożyciel drukarni EFEKT. Wśród jej klientów byli lub są m.in. „Kultura Paryska”, „Lampa”, „Nisza”, Ośrodek Karta, Narodowe Centrum Kultury. Publikowane w ramach projektu PROJEKT KSIĄŻKA teksty pokazują złożony proces tworzenia książki. Są to rozmowy z osobami, które kolejno przyczyniają się do jej powstania jako przedmiotu, jako miejsca na myśli i zdania – autorem, wydawczynią, redaktorem, korektorką, grafikiem, promotorką, a także drukarzem, dystrybutorką i księgarzem. Teksty powstają w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Data wydarzenia:
25.08 - 01.09.2014

”Bezbronne Miasto” 20% taniej

Powracamy z cyklem "Książka Tygodnia"! Co tydzień wybrane publikacje – zdobywające status Książek Tygodnia – są dostępne w cenie niższej o 20%. O książce Bezbronne Miasto: wydawnictwo powstałe w związku z przypadającą w roku 2014 setną rocznicą wybuchu pierwszej wojny światowej oraz rocznicą Operacji Łódzkiej. Zawiera unikatowe zdjęcia z archiwów łódzkich oraz niemieckich, a także czytelne mapy działań wojennych. Przede wszystkim jednak atutem tej książki są wyjątkowe teksty, napisane przez współczesnych, wybitnych łodzian. Teksty te doskonale uzupełniają wspomnienia bezpośrednich świadków wydarzeń opisywanych w książce.

”15 stron świata” - film o Eugeniuszu Rudniku wygrał w Locarno

Film Zuzanny Solakiewicz o Eugeniuszu Rudniku zdobył główną nagrodę w sekcji Tydzień Krytyki Filmowej podczas 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno. Narodowe Centrum Kultury jest współproducentem filmu.