Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Data wydarzenia:
31.12.2014

Konkurs na najlepszą pracę z dziedziny historii muzyki polskiej

Narodowe Centrum Kultury ogłasza Konkurs na najlepszą pracę pisemną z dziedziny historii muzyki polskiej. Do konkursu można zgłaszać prace, które powstały po roku 2010. Termin przesyłania prac upływa 31 grudnia 2014 roku. Serdecznie zapraszamy do udziału. Regulamin Konkursu w załączeniu.

Data wydarzenia:
31.10.2014

Rozstrzygnięcie konkursu Ślady Powstania Warszawskiego

Magdalena Wdowicz - Wierzbowska została zwyciężczynią konkursu fotograficznego ogłoszonego przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 30 października br. podczas wernisażu w warszawskiej Galerii Kordegada.

Data wydarzenia:
08.11.2014

Sztuka bez debetu - czyli jak efektywnie wykorzystywać wsparcie społeczne w projektach artystycznych

Podczas nadchodzącej, pierwszej edycji CrowdFestivalu, 8 listopada w Warszawie, artyści z różnych dziedzin zaprezentują projekty, które udało im się zrealizować dzięki crowdfundingowi. W przestrzeni Domu Towarowego Braci Jabłkowskich pojawią się m.in. Wojciech Grzędziński, Same Suki, F.O.U.R.S. Collective, Sambor, Semantik Punk, Marek Sułek i inni. O swoich doświadczeniach z crowdfundingiem opowiedzą także Karolina Czarnecka, Ifi Ude oraz Łukasz Gosławski. CrowdFestival to prawdziwe święto kultury, każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie. Od południa organizowane będą warsztaty, debata, wystawy, a pod koniec dnia zagra 6 niezwykle obiecujących zespołów muzycznych. Wydarzenie objęte patronatem honorowym Narodowego Centrum Kultury.

Wywiad z Ivanem Novakiem (Laibach)

W ramach festiwalu Soundedit 2014 odbył się koncert zespołu Laibach, podczas którego artyści zaprezentowali cały materiał z EPki "1 VIII 1944. Warszawa". Płyta została wydana przez Narodowe Centrum Kultury w ramach obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Data wydarzenia:
05.11.2014

Kultura. Rozwój. Olsztyn [DNA Miasta]

Kultura sprawia, że miasto jest czymś więcej niż tylko zbiorem ulic, budynków, parków i wędrujących pomiędzy nimi mieszkańców. Polityka kulturalna jest zaś sposobem na to, aby umożliwić jak najlepsze wykorzystanie potencjału kultury i użyć go do budowania spójnego, zrównoważonego i przyjaznego mieszkańcom miasta. Zapraszamy na spotkania 5 listopada i 1 grudnia.

Data wydarzenia:
30.10.2014

Konkurs fotograficzny „Ślady Powstania Warszawskiego” - wernisaż

Jury konkursu fotograficznego „Ślady Powstania Warszawskiego”, wyłoniło dziewiętnastu laureatów, których prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii Narodowego Centrum Kultury Kordegarda. Podczas wernisażu wystawy 30 października poznamy autora (bądź autorkę) fotografii wyróżnionej nagrodą finansową (5000 zł) ufundowaną przez Panią prof. Małgorzatę Omilanowską Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Data wydarzenia:
27.10.2014

Inauguracja koncertów Polska Muzyka Odnaleziona w Łazienkach Królewskich

Narodowe Centrum Kultury zainaugurowało cykl koncertów „Polska Muzyka Odnaleziona”. Dzięki niemu NCK pragnie przywracać do repertuaru i do świadomości słuchaczy oraz muzykologów, dawno zapomnianych twórców i ich dzieła. Pierwszy z koncertów, który odbył się w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie 27 października 2014 roku poświęcony był muzyce religijnej XVIII wieku.

Data wydarzenia:
29.10.2014

Uczymy się innowacyjności? [Kultura się liczy!]

O innowacjach w instytucjach kultury i think-tanku w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej z Igorem Gałązkiewiczem, kuratorem projektu OperaLab rozmawia Kamila Lewandowska. Przeczytaj cały wpis na blogu.