Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Data wydarzenia:
04.12 - 15.01.2015

Termin przesyłania zgłoszeń do Dorocznej Nagrody FRDL został przedłużony!

Z uwagi na to, że okres wyborów samorządowych nie sprzyjał zgłaszaniu kandydatur do Dorocznej Nagrody Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej za lokalne inicjatywy kulturalne, organizatorzy postanowili raz jeszcze przedłużyć okres składania wniosków do 15 stycznia 2015 r.

Spotkanie z Patrycją Piekutowską

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Patrycją Piekutowską, wybitną skrzypaczką, uznaną osobowością artystyczną, koncertującą na estradach całego świata! Spotkanie odbywa się z okazji wydania płyty Sonatas. Franck, Brahams i odbędzie się w niedzielę 21 grudnia 2014 r., o godzinie 16.00 w Galerii Kordegarda prowadzonej przez Narodowe Centrum Kultury. Adres. ul. Krakowskie Przedmieście 15, Warszawa.

Prawo do kultury prawem człowieka - debata

Kultura nie jest jakimś dodatkiem do człowieczeństwa, tylko jego istotą, ale kto ma ją definiować? Określać, co kulturą jest, a co już nie? I co dokładnie oznacza prawo do kultury? Zapraszamy do dyskusji i obejrzenia debaty na ten temat.

Data wydarzenia:
18.12.2014

Pod choinkę... Wasowski!

Już w ten czwartek na rynku pojawią się dwa albumy dla dzieci z muzyką Jerzego Wasowskiego. Album "Gdzie to jest?" zawiera słuchowisko Grzegorza Wasowskiego, natomiast "Wasowski dzieciom" składa się z audycji, wyprodukowanych w latach 70. przez Polskie Radio.

Data wydarzenia:
15.12 - 24.12.2014

Jakich szkoleń potrzebuje kadra kultury? | ankieta

Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej szkoleń organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury! Badanie jest anonimowe, a wypełnienie formularza nie powinno zająć więcej niż 5 minut.

Data wydarzenia:
12.12 - 28.12.2014

„Emanacje Kolberga” - spotkanie tradycji ze współczesnością

Wystawa „Emanacje Kolberga” została przygotowana z okazji zakończenia Roku Oskara Kolberga oraz uczczenia 200 rocznicy urodzin słynnego etnografa. Wernisaż  odbędzie się 12 grudnia o godzinie 18.00 w Galerii Kordegarda. Wystawa będzie czynna od 13 do 28 XII br.

Data wydarzenia:
15.12 - 13.01.2015

Nabór do programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”

Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór wniosków do programu dotacyjnego "Ojczysty – dodaj do ulubionych". Program realizowany jest wraz z kampanią społeczno-edukacyjną o tej samej nazwie. Nabór potrwa do 13 stycznia 2015 roku.

Przemoc [mała kultura współczesna] Nowe wydanie bloga!

Zapraszamy do zapoznania się z nową odsłoną bloga "mała kultura współczesna". Tym razem jego autorzy skupili się na tematyce przemocy.